Moim dzisiejszym gościem jest Adam Głogowski, który przebojem wdarł się do polskiej elity biegów długodystansowych! Podczas wrześniowych Mistrzostw Polski w Półmaratonie Adam zajął drugie miejsce, co dało mu kwalifikację na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Gdyni 17 października.

Podcastu możesz posłuchać tu, na stronie:

Nasza rozmowa jest także dostępna na Youtube, Spotify i wielu innych platformach:

Adam to naprawdę bardzo ciekawa postać – zaczynał jako pływak, następnie należał do elity polskiego triathlonu, a kilka lat temu postanowił, że spróbuje swoich sił w bieganiu.

W trakcie naszej rozmowy dowiesz się:

  • jak wyglądają kwalifikację olimpijskie do triathlonu?
  • jak trenuje Adam Głogowski?
  • czemu Adam porzucił triathlon i dlaczego odbiła mu “sodówa”?
  • jak wyglądają przygotowania do Mistrzostw Świata w Półmaratonie?

Dodatkowo Adam znalazł się w biegowej rodzinie – jego żona Kasia biega 10 km w 36:26 i wraz z siostrą Kamilą (10 km 35:25) prowadzi Instragrama Siostry Pobłockie. Natomiast szwagrem Adama jest Emil Dobrowolski – świetny polski maratończyk z życiówką 2:13:50. A trzeba jeszcze wspomnieć o teściu Adama – Piotrze Pobłockim, który w 1994 roku pobiegł królewski dystans w 2:13:01!

A jeśli ten podcast Ci się spodobał, to proszę udostępnij go na Instra Story lub na Facebooku – to dla mnie bardzo ważne, bo dzięki Twojej pomocy coraz więcej osób słucha podcastu Świat Okiem Biegacza!

Zapraszam Cię także do wysłuchanie 37. odcinka podcastu Świat Okiem Biegacza z Kamilem Leśniakiem!